Nechoďte na konstelace, když...

26.11.2013 21:00

 

Systemické konstelace jsou skvělá technika, které věříme a opakovaně se přesvědčujeme, jak lidem pomáhá najít to pravé řešení. O jejich využití píšeme zde:https://www.samanskekonstelace.cz/vyuziti/

Tentokrát vám však chceme říci o tom, kdy na konstelace nemá smysl chodit.

1) Když nechcete vědět, jak se věci opravdu mají. Jednoduše proto, že uvidíte, co jste nechtěli vidět. 

2) Když na sobě nechcete nic měnit. Konstelace vám dá návod, co můžete ve svém přístupu, postoji či chování změnit, aby se váš problém vyřešil. Jestliže nic měnit nechcete, pak vám ani tento návod nebude k ničemu. 

3) Když čekáte, že to někdo (např. ten, kdo konstelaci vede) vyřeší za vás. Nevyřeší, jen vám ukáže obraz vaší současné situace a jak ji můžete vyřešit. Ale řešit ji můžete jen vy, je to váš život. 

4) Když chcete, aby vám konstelace splnila přání typu výhry ve sportce nebo zajistila, abyste dostali 20 milionů na koupi domu na náměstí. I taková zadání už jsme zažili. Konstelace řeší vztahy mezi lidmi, soulad našich vnitřních částí. Není to kouzelná hůlka. Konstelace vám může dát odpověď na to, proč chcete získat peníze na dům na náměstí, a tím se za tím třeba můžete přestat honit, ale určitě nezajistí, aby vám je "vesmír poslal". 

5) Když chcete někoho změnit. Změnit můžete jen sebe a svůj způsob chování k tomu druhému. Na vaše nové chování pak může ten druhý jinak reagovat. Konstelace vám může ukázat, jak vy můžete jinak jednat, aby vás ten druhý jinak vnímal. Ale nezařídí, aby ten druhý dělal to, co po něm chcete vy. 

Jestliže jste ve své motivaci pro zadání konstelace vyloučili všechny výše uvedené možnosti, pak vás na nich moc rádi uvidíme. 

Není třeba zvláštní příprava, jen mít jasno v tom, co mě trápí, a být připravený se podívat na jádro svých potíží s tím, že se mohu podívat na to, jak jinak se mohu chovat, aby se celá situace mohla vyřešit. 

Mít jasno v tom, co mě trápí, neznamená znát příčinu nebo sdělovat detaily svého života, ale umět krátce popsat, čím se trápím.