Vojtěch Lust hostem Českého rozhlasu 

Seznamte se prostřednictvím záznamu z pořadů Setkání s hosty, kteří mají co říct.
 

Záznam pořadu 2.1.2015

Záznam pořadu 7.3.2014

Záznam pořadu 31.1.2013

Videorozhovory

Reference

Někteří klienti se s námi podělili o svůj zážitek z konstelací, kurzů hypnózy, zážitkových seminářů či osobních konzultací s Vojtěchem Lustem. Moc děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------

29.11.2019 Zpětná vazba na výcvik Zdravé principy šťastných vztahů

Absolvování ročního výcviku s Vojtěchem byla pro mě velká zkušenost, někdy tvrdá - drsná, ale dnes jsem za to ráda. Když jsem se na výcvik přihlašovala, tak jsem nevěděla co očekávat, ale musím přiznat, že jsem tam šla s takovou jakoby ezo představou a vše bylo jinak, ale správně pro mě. Největší přínos byl v tom, že to nebylo jen výukové, ale i prožitkové a v těch prožitcích a pocitech jsem si vždy nejvíce uvědomila a naučila, co a jak funguje v soužití s  ostatními bytostmi. 
Zlepšil se mi vztah s manželem, matkou, bratrem, v práci je to jiné a mnoho dalšího. Já jsem se zklidnila a spousta věcí se mě už nedotýká. Jsem vyrovnanější.
Někdy je ted pro mě těžké, když u ostatních vidím jejich špatné chování a jak si sobě tím ubližují, ale nejde jim to říct - nechápou to, já jen můžu se nějak chovat a třeba to odkoukají. Tím se nechci nad ně povyšovat, vím, že hodně pochopení mám ještě před sebou, ale zároveň i za sebou.
Zrovna před chvilkou jsem si prohlížela listy z prvního výcviku a ejhle, zase tam na mě něco vyskočilo, co jsem tehdy neviděla a ted ano, tak je pořád co objevovat a mě to baví .
Ráda bych tedy pokračovala, kdyby bylo pokračování.
 
Milá Barboro, vám bych chtěla poděkovat za úžasnou organizaci, posílání emailů, připomínání termínů, posílání nafocených listů atd.  :-)
 
Milý Vojtěchu, vám bych také chtěla poděkovat za předávání vašeho poznání. Ted mi napadla jedna věta, která mě vždy fascinovala už od mého mládí, něco kolem dvaceti let. Když je žák připraven, svého učitele si vždy najde. Já našla a za to dík  :-)
 
Iveta

---------------------------------------------------------------------------

21.11.2019 Zpětná vazba na výcvik Zdravé principy šťastných vztahů

Po tom spolecnem roce, ktery mame za sebou, se citim silnejsi, stabilnejsi, veci mi konecne zacinaji davat smysl a casto i sam dovedu odhalit priciny toho, co se kolem me deje.

Vlada

---------------------------------------------------------------------------

7.5.2017 Zpětná vazba na kurz Hypnóza pro začátečníky

S kurzem jsem byl velmi spokojený jak po organizační, tak po realizační části. Myslím si, že se jedná o velmi kvalitní, intenzivní a smysluplný kurz, který nabízí jak teoretické znalosti, tak především praktické dovednosti.  V rámci kurzu jsem se dostal do zajímavé společnosti všech účastníků a velmi oceňuji možnost diskuze a sdílení otevřených názorů a možnosti různých experimentů a variací technik.  Ideální varianta je, pokud už něco málo o technikách víte a můžete si je doplňovat. Osobně jsem byl překvapen, co vše se dá za 5 dní zvládnout a procvičit. Kurz mi také přinesl hodně inspirací a doplňujících informací, které Vojtěch v rámci své práce získal, což mě hodně obohatilo. Kurz vřele doporučuji všem zájemcům a věřím, že jim pomůže otevřít nové obzory tak jako mě.

S přátelským pozdravem
Miroslav Czadek

---------------------------------------------------------------------------

8.10.2016 Zpětné vazby na kurz Praktická psychosomatika

1) Milá Báro, přiznám se, že jsem moc nechápala, když jsi odcházela ze semináře a přála nám, abychom si to pěkně  užili. V ten moment jsem si říkala, že problematika psychosomatizace je náročné  téma a nečekala jsem, že bych si  měla něco užívat. Přístup Vojtěcha mě zaujal, dokázal nám během chvilky všem shodit naše masky a ukázat nám naší přirozenost. Získala jsem naprosto odlišný vhled do celé problematiky a moc mě to bavilo. Takže jsem si seminář  pěkně užila. Přeji příjemný den Tobě i Vojtěchovi a děkuji.        Dana

2) Dobry den, kurz se mi velmi libil, jak po strance organizacni, tak po obsahove. Libil se mi i Vojtechuv pristup. Je to clovek, ktery se neboji otevrene se vyjadrit k tomu, co vi, podelit se o sve zkusenosti, a zarovem priznat i to, ze neco nevi. Beze strachu priznat, ze nevim vsechno, mne prijde jako cenna vlastnost. Dekuji za zazitek.      Jarka

---------------------------------------------------------------------------

12.4.2016 Zpětná vazba na kurz Opouštím přestavy, začínám žít

"... poznala jsem o víkendu, co je můj hlavní problém. Vše do sebe zapadá, každé další cvičení nebo aktivita mi přináší dílek mozaiky porozumění pro mé chování a prožívání. Vojtěch působí jako architekt, který pomáhá naznačit schema, jak má stavba vypadat, aby nespadla.  A já si na tom uvědomuji, že nejdřív musím opravit základy. Dřív, než začnu vybírat nová ozdobná okna. Takže velké díky a obdiv. Zlata"

---------------------------------------------------------------------------

12.3.2016 Zpětná vazba na kurz Praktická psychosomatika

Kurz byl prijemny a uzitecny. Univerzální zakonnitosti, ktere casto nevnimame a jeste casteji nerespektujeme, jsou na kurzu smysluplne predstaveny.  Cenne jsou mnohe priklady z praxe i osobni zivotni zkusenosti Vojtecha Lusta. "Zdrave vztahy" je skvely projekt, ktery zpristupnuje zdravi vsem, kteri se chteji skutecne uzdravit. 
Dekuji tez za profesionalni organizaci Barbore Zumotove.
Adam

---------------------------------------------------------------------------

6.3.2016 Zpětná vazba na konstelace Matka a otec, zdroj naší síly

Rád bych poděkoval Vojtěchovi a Báře za zrealizování semináře "Otec a matka, zdroj naší síly". Problém, který mě v rámci rodiny již delší dobu trápil, jsem si pomocí konstelace více uvědomil a pochopil i jiné souvislosti. Teď už "jen" zbývá poznání zrealizovat v praktickém životě... Děkuji, Ondřej.

---------------------------------------------------------------------------

20.2.2016 Zpětné vazby na kurz Praktická psychosomatika

1) "Kurz se mi libil a hodne jsem se toho naucila ve smyslu uvedomeni si jak funguje rovnovaha a k cemu ma zhruba clovek smerovat, aby si udrzel zdravi. Vedli jsme zajimave diskuze a obohatili me jak dotazy ostatnich, tak samotna prednaska a vlastni myslenky. Velmi se mi libily vizualizace, ktere me vetsinou vice pomohou si veci lepe predstavit. Dulezite pro me bylo, ze ty informace jsou velice potrebne a pro me aktualni. Dekuji za velmi prospesny kurz a tesim se pripadne na nejake dalsi kurzy."


2) "kurz psychosomatiky byl pro mě velice přínosný v mnoha ohledech. Vojtěchovo zábavné pojetí mě udržovalo v pozornosti po celou dobu kurzu. Nenudila jsem se, prostě super. :-)"


3) "Minulou sobotu jsem byla na kurzu Praktická psychosomatika - moc se mi to líbilo, a to jak Vojtěchovo podání - oceňuji přímost, on se tím dost šetří čas :-)), tak obsah. Pár věcí mi tak docvaklo, prostě zapadlo to tam, kam mělo."


4) "Mě osobně se velice líbil, vyslechla jsem spoustu zajimavých informací a byl pro mě přínosný. Vojtěch má opravdu dar, že umí téma svým osobitým způsobem hezky podat. :-)"

---------------------------------------------------------------------------

24.1.2016 Zpětná vazba na kurz Uvolnění kreativity

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila se svými pocity z účasti na workshopu Uvolnění kreativity.
Splnilo svoje poslání, dodalo mi dostatek impulsu a náznak cesty , jak prostřednictvím výtvarného vyjádření mít možnost sebe vyjádřit a mít z toho hezký pocit.
Bylo to i dík úžasnému vedení lektora, použité techniky a prostředí ateliéru.
Zlepšit by možná šlo snad jediné, mít víc prostoru a soukromí na převlékání se do " pracovního".

Těším se na  další setkání s ateliérem.
Hezký zbytek dne
Dáša

--------------------------------------------------------------------------

24.1.2016 Zpětná vazba na kurz Uvolnění kreativity

Dobrý den, na semináři Uvolnění kreativity, který se konal 24.1.2016 v ateliéru Malování a kreslení, jsem byla již po třetí. Líbí se mi, jak pracuje lektor Vojtěch Lust. Pokaždé nás svým osobitým způsobem vede do temných zákoutí naší duše a pomáhá nám je, skrze malbu, objevit, pochopit a přijmout a to mě moc baví. Vždy se o sobě dozvím něco nového.

----------------------------------------------------------------------------

22.11.2015 Zpětná vazba na kurz Nová cesta k lásce

Ahoj Vojtěchu. 

Cítím, velikou vděčnost až skoro dojetí za tvoji práci. Cítím se nyní skvěle a vím, že za to vděčím sobě a tobě. Tvojí dlouhodobou prací a poznáváním života a všech těch bludů, které běhají lidem v hlavách, jsi pro mě inspirací. Jezdím k tobě už dlouho a i když se někdy moje ego brání přijet na tvůj kurz, vždy když jsem v tom dění a odhazuju jednotlivé slupky z těch tisíce nánosů, které jsem někde přijal nebo jsem si vytvořil nebo dostal od matky nebo otce, vždy se mi uleví a můj život je jasnější a radostnější. Děkuju ti za tvojí práci. Je super, jak máš vše propojené od psychologie, čínské medicíny, taoismu, hypnozy, psychosomatiky a úplně vše v tobě tvoří jeden celek, který dovede vnímat, co je skryto za těmi nánosy a dovedeš nám pomoci se těch nánosů zbavit a za to ti děkuji. Pokud budeš dělat další kurzy, určitě na ně přijedu a můžu to doporučit všem lidem. I když se jim nemusí vždy líbit pravda, kterou jim říkáš, pomůže jim to. Děkuju ti! :-) 

Krásný večer 

Tomáš Novák

Tel. 777 990 554

----------------------------------------------------------------------------

5.11.2015 Zpětná vazba k Základnímu kurzu hypnózy

Dobrý večer, Báro,

děkuji moc za podklady a za vše, co jste pro nás kurzisty dělali. Na kurzu se mi moc líbilo a stále vzpomínám...
Skupina byla fajn a rodinnou atmosféru jste doladili s Vojtěchem a Filípkem. Jste příjemný pár, či trio a jde vidět, že Vojtěch pěstuje zdravé vztahy.
 
Na kurz jsem se přihlásil z důvodu poznání hypnotických stavů v praxi, kdy doposud jsem pročítal pouhou teorii. Jelikož jsem při své praxi poznal, že zdravé tělo řídí zdravý duch, mám potřebu jít dál k pramenům a lidem dát něco prospěšného, což jsme si mohli ověřit na vlastní kůži.
Kurz předstihl mé očekávání, dal mi do života velkou zkušenost a poznání toho, co jsem doposud předpokládal. Také oceňuji komplexnost včetně psychologie a psychosomatiky. 
Kurz vychvaluji a doporučuji, neboť jsem byl mile překvapen a Vojtěch je skvělý člověk a Hypnolog...a Vy jste také skvělá, jak jsem již psal.
Na kurzu mi nechybělo nic, opravdu hezky prožitý čas.  
Budu se těšit na další setkání s Vámi.
 
Ještě jednou moc děkuji, přeji hezký večer a do života jen to nej.

 

Jaroslav

----------------------------------------------------------------------------

5.11.2015 Zpětná vazba k Základnímu kurzu hypnózy

ahoj,
aj mne sa velmi pacilo a zobral by som este 5 dni.


1) Proč jste se rozhodli kurz hypnózy absolvovat? Jaká jste měli očekávání?

zaujalo ma NLP a Erickson k tomu patri, paci sa mi aj Vojtechov sposob ucenia,
vypocul som si ho v relacii na CRo, povedal som si, ze musim ho vidiet a predcil moje ocakavania
 

2) Co vám kurz dal? Nakolik vaše očekávání naplnil?

hmmm zobral mi ideal, hmmm a bolo super pozorovat ako to pekne zapada do seba
 

3) V čem vám budou získané znalosti užitečné v dalším životě nebo práci?

hmmmm to urcite sa idem ucit dalej, a znalosti pouzijem v rodine a asi aj v praci, ak sa tam vratim


4) Doporučili byste kurz někomu dalšímu a proč?

doporucil urcite, kolegom a aj psychologom
 
5) Je něco, co vám na kurzu chybělo?
ja by som potreboval trosinka viac praxe, ale vzhladom na to kvantum znalosti a informacii, ktore nam Vojtech nalial do hlav........
 
mali sme na skole aj potom vela kurzov a Vas je fakt jeden z najlepsich
 
este raz dakujem

 

Lubo

----------------------------------------------------------------------------

20.10.2015 Zpětná vazba na kurz psychosomatiky Zdravá duše = zdravé tělo

Chtel bych Vam napsat zpetnou vazbu na nedelni kurz psychosomatiky.
Nektere informace znely hodne sokujicne, ale presto pravdive.
Vcera se mi v praci na par okamziku podarilo nehnat se za vysledkem a nechat veci volne plynout - nevychovavat, ale byt oporou... vysledkem byl pocit radosti a lehkosti a vnimal jsem totez uvolneni i u zaku...
 
Dekuju za prinosny kurz.

 

Daniel
----------------------------------------------------------------------------
 

5.10.2015 Zpětná vazba na kurz Nová cesta k lásce

Ahoj Báro,
dostala jsem o víkendu na semináři zase pěkně do těla, tedy spíš do "mysli". Mnoho z toho, co jsem se o sobě dozvěděla, se mi vůbec nelíbí, ale rozhodně to bylo nové a mám nad čím přemýšlet. No a pak tam byly některé velmi příjemné a překvapivé momenty, které jsem si vysloveně užila. Se špetkou nadsázky se dá říct, že po absolvování semináře už nikdo nemůže být stejný jako ten, kdo  v pátek přijel.  Díky vám oběma. (Jedno ze zásadních prohlédnutí mám od tebe.)
Těším se na příští setkání.

----------------------------------------------------------------------------

10.5.2015 Zpětná vazba na kurz Hypnóza pro začátečníky

Svoji účast na tomto kurzu považuji za velice užitečnou. O hypnózu jsem se zajímal již před lety, avšak nikdy jsem nenašel způsob, jak se o ní dozvědet více. O panu Vojtěchu Lustovi jsem se dozvěděl z českého rozhlasu a podrobnosti jsem našel na internetu. Přihlásil jsem se na kurz, od kterého jsem očekával, že se prostě něco dozvím. Skutečnost však předčila moje očekávání. Nejenom, že jsem se hodně dověděl, ale mohl jsem si prakticky vyzkoušet roli hypnotizovaného, jakož i roli hypnotizéra. Hypnóza už pro mne není zahalena tajemstvím jako dříve. Hypnóza může přispět ke zlepšení kvality našeho života tím, že nám pomůže odbourat mnohé předsudky a traumatizující prožitky, které se zakořenily v našem nevědomí.

 Velice jsem ocenil dobrou organizaci kurzu, jakož i velice příjemné a přátelské prostředí, které se rychle vytvořilo mezi všemi účastníky. 
 
Děkuji a srdečně zdravím,
 
Václav V.

----------------------------------------------------------------------------

6.5.2015 Zpětná vazba na kurz Hypnóza pro začátečníky

Dobre rano Vojtechu,
I kdyz jsme se vcera v zaveru kurzu vyjadrovali k jeho prubehu a hodnotili jsme jej, neda mi to, abych nepripojil jeste par radek:
Od prvnich minut po zacatku Zakladniho kurzu hypnozy bylo zrejme, ze jeho absolvovani bude necim mimoradnym. Prijemna, pratelska a uvolnena atmosfera, erudovanost, pristup i vtip lektora - to vse umoznilo lehce vstrebavat odborne stavebni kameny tematu kurzu a bez obav a s duverou se pokouset zjistovat, jak teoreticke zaklady funguji v praxi. Duverne a bezpecne prostredi umoznilo ziskat i nove odpovedi a pohledy tykajici se vedomi, nevedomi, mezilidskych vztahu, nad ramec planovaneho obsahu kurzu. A pridanou hodnotou byla dokonala relaxace a moznost posunout vyvoj a poznani sve vlastni osobnosti. Dekuji za to.
Vojtechu, preji Ti hezke dny. At se Ti dari.
Alan

----------------------------------------------------------------------------

6.5.2015 Zpětná vazba na kurz Hypnóza pro začátečníky

Kurz není jen o poznání hypnózy, ale i o poznání sebe samého.

Hodnotím jako přínosné a poučné.

Milan

----------------------------------------------------------------------------

6.5.2015 Zpětná vazba na kurz Nová cesta k lásce

Chtěla bych poděkovat za seminář, který proběhl 25. a 26. 4. Jsem ráda, že jsem tam byla, změnilo mi to úhel pohledu na můj život. Díky. Zlata

----------------------------------------------------------------------------

9.3.2015 Zpětná vazba na kurz Nová cesta k lásce

Moc děkuji, úžasně mne pobyt nabyl energií, moc jsem si jej užila. Byl příjemný, užitečný  a intenzivní a jeho dozvuky si užívám doteď. Děkuju!

----------------------------------------------------------------------------

23.02.2015 - Ohlas na seminář Jak na šťastné vztahy v rodině

Dobrý večer, Vojtěchu,

dnes jsem absolvovala seminář na téma Jak na šťastné vztahy v rodině. Seminář se mi moc líbil. Byl dynamický, živý, občas veselý, občas uplakaný, vůbec nic v něm nechybělo. Děkuji za něj, byl pro mě opět přínosný jako každé 

setkání s Vámi. Děkuji Vám i za předchozí osobní konzultace, které mi během krátké doby změnily život k nepoznání. Jsem Vám za to velmi vděčná, protože jsem poznala, co je to štěstí a klid. Se mnou to může sdílet i má rodina. 

Je krásné sledovat, jak s proměnou mé osobnosti se mění i lidé kolem mě, jak se nechávají inspirovat. Díky Vám jsem pochopila kdo jsem, pochopila jsem svoji minulost i důsledky, které jsem si přinesla do přítomnosti. Pochopila jsem, kde je v životě mé místo a komu mám věnovat svoji péči a pozornost nejvíce. Díky Vám se mnohem více doma smějeme a užíváme si jeden druhého. Je to krásné. Díky Vám jsem pochopila, kde jsou má největší zranění. Musím říct, že období spolupráce s Vámi bylo nejhezčí i nejhorší v mém životě. Otevírání starých ran, odložení růžových brýlí a pochopení pravdy, která nebyla vůbec příjemná....nebylo to vůbec lehké. Děkuji svému muži, že v těch nejtěžších chvílích, kdy jsem ztrácela naději, mě uměl vždy podpořit. Jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla a teď si mohu užívat života mnohem intenzivněji a láskyplněji. Samozřejmě, je přede mnou ještě hodně dlouhá cesta k uzdravení mého nemocného těla a duše, ale už teď vím, že jsem schopna to zvládnout. Cítím v sobě sílu a odvahu, kterou jsem ještě před rokem postrádala. 

Děkuji Bohu, že mi Vás postavil do cesty!

Přeji Vám, ať se máte tak, jak si přejete. ;-)

Děkuji!

S úctou Jitka

----------------------------------------------------------------------------

1.12.2014 Zpětná vazba na individuální konzultace s Vojtěchem Lustem a jeho kurzy

Ahoj Báro, chtěla bych poděkovat Tobě a hlavně Vojtěchovi za konzultace a kurzy, je to určitě to, co mi hlavně pomohlo prožít nádherný porod, který se značně lišil od porodů v naší rodině. Celkově trval 4-5 hodin, ale prakticky opravdu bolestivých bylo posledních 30 minut. Překvapilo mě, že kontrakce byly spojeny celou dobu se snesitelnou bolestí, která se dala v pohodě vydržet a nebylo to nijak výrazně vyčerpávající. Personál v nemocnici byl příjemně překvapený, že to šlo na prvorodičku takhle lehce. Malá se narodila v termínu, přirozeně bez zbytečných zásahů. Po porodu následoval Bonding a s tím obrovská dávka štěstí a radosti. Tímto moc děkuji za práci, kterou děláte! A.

----------------------------------------------------------------------------

srpen 2014 Zpětná vazba k výtvarnému kurzu Malování s vášní - uvolnění kreativity

Dobrý den, v sobotu 9.8. jsem se zúčastnil semináře Uvolnění kreativity. Děkuji vám že jsem mohl pod vedením Vojtěcha Lusta poprvé ve svých 38 letech prožít celodenní nadšení z pozorování a vnímání sám sebe. Radek

----------------------------------------------------------------------------

únor 2014 Ohlas na Šamanské konstelace v Maitrea 

Byla jsem hodně zoufalá. Ničila mne vážná a rychle se zhoršující nemoc v rodině. Nedovedla jsem se s tím nijak smířit. Doufala jsem, že mi konstelace pomůže pochopit smysl tohoto dění a umožní mi vyrovnat se lépe s přicházející bolestnou realitou. Konstelace byla velmi názorná, silná a pro mne překvapující. Přinesla mi více klidu a odvahu měnit zažité postoje. Pohled na finále - "řešení" - byl úlevný. Pochopila jsem, že dříve jsem se zaměřovala na "problém" a ne na jeho "řešení" a pro samé starosti jsem žádné řešení ani vidět nemohla... 

Finále konstelace se pak doslova zhmotnilo v následujících týdnech. Nemoc, stejně jako její představitelka v konstelaci nejdíve zaváhala, pak ustoupila trochu - a pak přestala být potřebná a nemaje už více žádného smyslu prostě odešla.

Kromě rychlého a úplného uzdravení z nemoci (doktoři nechápou) jsou také vztahy v rodině svobodnější, ubylo vzájemných závislostí. 

Jsem přesvědčena, že konstelace pod Vojtěchovým vedením na tom má obrovský podíl.

Moc děkuji a doporučuji. 

Jitka 

----------------------------------------------------------------------------

19.5.2014 Zpětná vazba je kurzu Základní intenzivní kurz hypnózy

Kurz byl super. Díky.

Informací bylo hodně a stále je zpracovávám. 

Adam

----------------------------------------------------------------------------

18.5.2014 Zpětná vazba je kurzu Základní intenzivní kurz hypnózy

Dobrý večer!

Kurz byl velmi zajímavý a byla jsem velmi spokojená. Poznatky, které jsem načerpala, jsou velkým přínosem nejen pro mne, ale i pro širokou škálu klientů. Chystám se rozšířit své znalosti u vás v listopadu. 

děkuji Miluše

----------------------------------------------------------------------------

6.4.2014 Zpětná vazba k víkendovému semináři Už nejsem hodná holčička /už nejsem hodný chlapeček

Dobrý den, ahoj,

také vás zdravím a přeji pěkný jarní čas. 

Na otázku změny nemůžu odpovědět jinak, než že změnilo.
Když pominu příjemné prostředí, skvělé jídlo a nové lidi, to vás vždycky změní, tak je to především setkání mě samotné s mými bloky mé vnitřní svobody, které si nosím z dětství či jiné doby s sebou, a to za účasti někoho dalšího, kdo je dokáže trefně pojmenovat či alespoň vznést k nim jiné otázky, než si kladu sama. A to tak, že vše zapadá do mých zkušeností a mého pohledu na "rozumno" :).

Člověk se s věkem osvobozuje... Jsem ráda, že mám pocit, že pobyt byl pro mě důležitý a na mé cestě v "odhazování slupek" či "odstraňováním zátěže", je jedno, jak si to pojmenujeme, prospěšný. S tím, že mi  tento víkend patří do života, jsem na pobyt už jela, to jsem jednoduše věděla, takže mě nemohl zklamat. Z webu se člověk dozví víc, než by se řeklo. Jela bych, bez ohledu na téma, protože to není tolik důležité. Důležité je to, co si přivezete uvnitř v sobě, to je vaše téma. 

Těším se na další setkání.
Budu mapovat zdejší terén a brzy se ozvu, Kvalitu je potřeba dostat i na Moravu :).

Mějte se co nejlépe, vědomě a harmonicky, jak jinak.
Bylo to milé, klidné, veselé, potěšující a obohacující setkání. Děkuji za něj. 

Hela

----------------------------------------------------------------------------

5.4.2014 Zpětná vazba k víkendovému semináři Už nejsem hodná holčička /už nejsem hodný chlapeček

Ahoj Báro, ahoj Vojtěchu.

Moc děkuju, za uskutečnění dalšího z mnoha užitečných seminářů. Seminářů zaměřených na cestu k životu, seminářů, které ve mě, když si to dovolím, otevírají úžasné temné zákoutí a prosvěcují je světlem. Vyplouvají na povrch všechny moje strachy, všechny stinné stránky, všechny moje ideály, panovačná přání, hamižné představy a spoustu dalšího. Pohled na sebe samotného, takového jaký opravdu jsem, mě obrovsky prospívá. Ač se to mé oddělené části - egu nelíbí. Vždy, když se mi díky koncertu, který Vojtěch na semináři rozehraje, objeví nějaká taková stinná stránka, je to bolestivé a nepříjemné do té míry, kdy se s tím peru a nechci si to o sobě přiznat. Jakmile to přijmu, že ano, i tohle jsem já Tomáš Novák, bytost v tomto těle, zažiju skutečné a silné uvolnění, extázi ve které pak plynu a je to moc příjmené. Od posledního semináře jsem na sebe zase o něco méně přestal tlačit, opustil jsem hodně představ o hodném Tomáškovi, třeba jsem si uvědomil, že když chci být dospělý a samostatný, musím si dovolit použít agresivitu, pro ochranu svých hranic, svého života, musím si dovolit projevit to kdo jsem, za každou cenu, nenechat se umlátit argumenty a názory z okolí, většinovým myšlením, společenským bontonem a dalšíma píčovinama, který si naše civilizace pro cestu do záhuby nastolila jako správné, nutné a povinné. :-) Za ten týden od semináře se v mém těle dějej spoustu věcí, cítím, jak energie teče ve vlnách, jako když voda plyne potokem. Jakmile ji začnu zastavovat, přistihnu se, že moje tělo přestává dýchat, bolí mě hrudník a je mi hrozně těžko. Když začnu dýchat, tělo se uvolní a voda začne zase proudit… Je to nádherný pocit, pocit extáze… A čím citlivější je moje tělo, tím víc vnímám, kdy přestávám žít a o to víc mě to bolí. Signály těla začínají být hodně citlivé a když je budu následovat, tak jako když teče voda v korytu, bez přemýšlení si hledá cestu pro naplnění své potřeby, změní se i můj život, bez jakékoliv snahy, bez jakéhokoliv přemýšlení a řízení, stane se TO samo… zázrak… :-)

Moc děkuju za veškerou práci, kterou Vojtěchu a Báro děláte. A nejkrásnější na tom je, cítit ten proud energie, jde to z tebe Vojtěchu jako ta voda, bez přemýšlení, bez potřeby se zalíbit lidem a udělat na ně dojem, spojí se vědomosti, dovednosti, moudrost a pravda a vyplave to ven… Díky za to, že pro nás děláš tuto práci, ukazuješ nám spojení s životem, spojení s bohem… 

Dnes jsem vyjímečně déle vzhůru, ale další změnou je pro mě brzké vstávání a příjemné brzké usínání a klidné spaní se zajímavými sny. Těším se, že je s tebou brzo rozeberu a objevím, co mi říkají… ;)

No, mohl bych psát mnohem víc a dál, je to ve mě jako výbuch, ale nestíhám to vůbec zaznamenat, objeví se to a když se nesoustředím, je to pryč… :-) 

Přeju krásné sny a dobrou noc a dobré ráno.

Tomáš

----------------------------------------------------------------------------

15.8.2013 Komentář na závěr večera se šamanskými konstelacemi s Vojtěchem Lustem

"Navštívila jsem konstelace různých lektorů, ale tento způsob vedení, při kterém nehraje tklivá hudba a na závěr každé konstelace se všichni neobjímají, mi dal víc. Cítím, že jsem otevřela spoustu témat a vnímám je teď s větším klidem."

----------------------------------------------------------------------------

14.8.2013 Zpětná vazba na individuální konzultace s Vojtěchem Lustem

Vojtěcha jsem objevila přes kamarádku, která měla dobrou zkušenost s jeho seminářem. Pročetla jsem si jeho webové stránky, zalíbilo se mi o čem píše, a tak jsem se objednala. 

Přišla jsem s různými tématy, které jsem chtěla vyřešit – nejvíce však otázku porodu a (občasné agresivní výbuchy vzteku) k dítěti. Chtěla jsem se již s proběhnutým porodem vyrovnat, abych ten další prožila jinak – příjemně. Nakonec jsem připojila ještě doplňující témata jako nahromaděná agrese a ne zcela funkční sexuální prožívání.

První sezení se to hodně točilo kolem mé mámy a partnera a dcery – uvědomila jsem si spoustu věcí, které by mě vůbec nenapadly. Také se objevily nečekané pocity, prožitky.

Při druhém sezení se ústředním tématem  stal sex (nebo jak Vojtěch říká sexualita ve vztahu k ženě) – nejdřív mi to nebylo po vůli, částečně mě to dokonce otravovalo, ale ve výsledku jsem musela dát Vojtěchovi za pravdu. Po zpracování prožitků, které jsem během sezení měla a také pocitů, které jsem měla po sezení (u druhého jsem se jeden den vůbec necítila dobře – evidentně jsem si znovu prožila pocity z dětství), jsem se cítila lépe. Vrátila se mi sexuální energie, kterou jsem měla před těhotenstvím a ani jsem si nevšimla, že nějak vyprchala (partner si toho ovšem všiml). A začaly se dít značné pokroky v mém sexuálním prožívání, celkově jsem spokojenější, radostnější, s menší dávkou nahromaděné agrese. Dcera přestala v autě zvracet (což bylo do té doby pravidlem). Větší porozumění nacházím ve vztahu s partnerem, ve vztahu s dcerou jsem klidnější, vyrovnanější. 

Za dobré považuju možnost podpory – využila jsem nabídku Vojtěcha, že ho mohu kontaktovat mezi sezeními, když budu chtít. V den, kdy jsem se necítila dobře, jsem této možnosti využila a kontaktovala ho e-mailem – dostalo se mi rychlé odpovědi, která mi dodala odvahu a klid na duši. Také mi pomohlo si pročíst opět Vojtěchovy stránky a reference lidí, které se s Vojtěchem potkali. To vše mi dodalo odvahu a důvěru v sama sebe a v důvěru Vojtěcha jako terapeuta (přece jen se jedná o techniky ne zcela tradiční, příliš běžné v naší společnosti). Těším se na další setkání s Vojtěchem a další pokroky (mám v rukávu další témata, kterým bych ráda přišla na kloub). Říkám si, co  dalšího se ještě v mém životě vylepší, když teprve po dvou sezeních je tolik úspěchů.

----------------------------------------------------------------------------

21.4.2013 Ohlas na kurz Malování s vášní vedený Bárou Zumotovou

Tento kurz vnímám jako velký přínos a to zejména ve dvou směrech. Jedním je jak využít (dynamickou) meditaci pro jakoukoli tvůrčí činnost, ne jen malování. Druhým pak jaké jsou alternativy k drahým materiálům/malířským potřebám, kde je koupit a jak je používat. Navíc pro mne bylo velkým překvapením, jak ve výsledku působily všechny výtvory účastníků kurzu profesionálně a plasticky. Také proto byly pocity z vlastního výtvoru tak příjemné. Díky za to všechno. Klára

----------------------------------------------------------------------------

24.8.2012 Ohlas na cyklus Být sám sebou vedený Vojtěchem Lustem

Dobrý den Vojtěchu

Už jsme se delší čas neviděli, že?

K inspirování tohoto emailu mně vlastně přivedla Hanka svojí smskou. Párkrát mně napadlo, že ti napíšu, jak se mám a co dělám a jak dobrou práci si mi pomohl udělat, abych se měla tak, jak se mám teď. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že pro terapeuta je asi nejlepší výsledek ten, že ten "jeho klient" začne žít klidný život a přestane jeho služby využívat, prostě už ho momentálně nepotřebuje.

Mně se to asi před rokem a půl tak pomalinku, ale totálně otočilo, že jsem tomu nemohla ze začátku ani uvěřit. Začala jsem si všímat sebe, lidí v mém okolí, událostí, situací ... no prostě všeho okolo mně a přišla jsem vlastně na to, že to jsou konstalace jako vyšitý . zkrátka, že to co mně nenechá v tom mým spokojeným klidu, tak že s tím mám na tuty něco společnýho.

Nebudu tvrdit, že mi to všechno dojde hned na poprvý, někdy si stoupnu i dvakrát , abych pochopila. Často mi napoví intuice, to co mám uvnitř a samozřejmě moje tělo. Život sám je ta nejlepší škola jaké může bejt a ty situace se nastavujou přesně tak, jak potřebujem, aby jsme viděli, to co máme vidět. 

A tak ti chci ze srdce poděkovat, že si mně pomohl přivést na tuhle cestu, po který můžu kráčet sama a učit se životem.

S láskou Karolína

----------------------------------------------------------------------------

19.4.2012 Ohlas kurz hypnózy I, II, III 

Mnoho času jsem ztratil ve škole povinným učením se neužitečného, až jsem ztratil chuť se něco dalšího studovat.

Až teď mám konečně zkušenost smysluplného kurzu: ke znalostem, které stojí za to objevit a naučit se rozhodně patří kurz hypnózy u pana Lusta. Protože dozvědět se co nejvíc o sobě je pro život naprosto klíčové.

Je to nejen o hypnotizování druhých, ty příznivé změny zažijete na sobě. A to stojí za to.

Děsný je, že podstatné věci o fungování sebe sama jsem se naučil až v „polovině“ života.

Tak opravdu neváhejte.

Marek Zeman

----------------------------------------------------------------------------

14.04.2011 Ohlas na cyklus Být sám sebou vedený Vojtěchem Lustem

Ahoj Vojtěchu

Chci ti poděkovat: “Děkuji za vedení cestou, k prožívání zázraku, jménem život. Šamane” 

Tomáš

----------------------------------------------------------------------------

11.04.2011 Ohlas na cyklus Být sám sebou vedený Vojtěchem Lustem

Ahoj Vojto, posílám něco málo z jarního zastavení s tichem.

Vedl mě k němu obraz v mysli, který se třikrát opakoval a to už je co říct. V týdnu po posledním semináři v Myškově Mlýně mi během dne přišel  pocit jak klečím na kolenou s hlavou a rukama u země a to je pro mě výraz velké úcty. Spojila jsem to s tebou Vojto a tak to i vnímám,další týden mi došlo,že mě z té úcty patří taky žďabec a to mě krásně pohladilo. Těch nenápadnejch pohlazení máme od tebe my,co ti nasloucháme poskromnu, ale za to neskutečně hřejou.
Je to víc jak čtyři roky, co jsem k tobě přišla na terapii, tvoje hodiny se pro mě staly učením života a já si až teď skoro v padesáti uvědomila, že ZAČÍNÁM plavat v těch vodách, ke kterejm jsem byla stvořená. V životě je pořád co řešit, napravovat a já nevim co ještě z těch těžkejch chvilek, ale je tam taky ta druhá stránka ze který se skládá náš život a přesně to všechno tvoří naši každodenní cestu. Asi před měsícem se mi jedna cesta zjevila před očima, občas se mi to stávalo, vedla předemnou do dálky. Tentokrát to bylo jiný, cesta se začala zvětšovat až se rozšíříla natolik, že mě celou obklopila já byla v tom tichu sama se sebou v bezpečí. Dří v jsem se neustále snažila o ocenění, něco dokázat, vylepšovat a já nevim co ještě, abych světu a sobě ukázala, že za to stojím, trápila se tím, že okolí nedbá a narušovala si zbytečně vztahy. Ty kody v hlavě sou tak hluboko uložený a mršky se ozvou vždycky, když je nejmíň potřeba. Ještě pořád nemám ve slovech to, co v duši a někdy mi to pěkně překáží, ale život mi postavil proti mojim jedenácti egoistickejm jedničkám dost náročný chvilky, který odstranit není tak jednoduchý a tys mě s tím naučil  být a pracovat. Už tý chváli nás obou bylo myslím až dost a tak ještě poslední, že v mojem srdíčku máš místo přítele.
Velký dík za všechno 
Eva Neratovice 

----------------------------------------------------------------------------

18.1.2011 Ohlas seberozvojový cyklus Být sám sebou

Asi ze začátku musím napsat, že pár písmenek jsem chtěla napsat už dávno, ale až  teď přišel ten pravý čas.

Žila jsem úplně normální život. Chodila do práce, dělala co mě bavilo, měla a neměla vztahy, radovala se, občas se na někoho naštvala a měla ten pocit, že všechno je normální. 

A pak ke mně začali přicházet "jiný lidi", než na který jsem byla zvyklá. Začala jsem číst "jiný knihy" a měla ten obrovský dar a štěstí, že jsem potkala "svého učitele". Teď mi tak běží hlavou, že prostě přišel ten čas a my se potkali. S panem Lustem jsem se začala potkávat pár měsíců před narozením Matýska. Nebudu tvrdit, že začátky byly lehké. Někdy jsem měla pocit, že ze mě rve kůži za živa, toho utrpení, slz a pocitů, kterým jsem se tolik bránila bylo moře a moře. Naučil mně – teď vám to možná přijde k smíchu, cejtit svoje tělo a poznání, že je moje. A pak to šlo dál a dál, seminář po semináři a já začala poznávat to, jak zacházím sama sebou se svým okolím a můžu upřímně napsat, že jsem zvracela a zvracela. Minulý víkend byl jako odměna za to, co jsem si dovolila. Nebudu to  popisovat, jelikož na to slova nestačí. 

Můj život se od doby co jsem k tobě, Vojtěchu, přišla začal měnit a já cejtím, že jsem úplně někde jinde. Ten klid uvnitř mně, co přišel v sobotu v noci trvá stále a okolí je zase o kus blíž. Néé, to já jsem blíž. Je to jako, když poznáváte sami sebe - čím blíž máte k sobě, tím blíž jste druhým.  

S láskou 

Karolína (Neratovice)

----------------------------------------------------------------------------

8.12.2010 Ohlas kurz hypnózy I, II, III

Věnuji se psychologickým konzultacím a po letité zkušenosti s klienty jsem pochopila, že na to, aby člověk uskutečnil jakoukoliv požadovanou změnu, většinou rozum a poznání vlastních emocí nestačí. Uvědomovala jsem si, že to, co naše myšlení, chování a prožívání ovlnivňuje, je před námi samotnými ukryto v našem nevědomí. Proto jsem začala hledat nástroj, který by člověku umožnil propojit nevědomé obsahy s těmi vědomými. Nástroj, který by člověku otevřel cestu k hlubšímu pochopení příčin jeho problémů a dopomohl mu k jeho uzdravení. A našla jsem hypnózu. Díky ní samotné a díky Vojtovi, který nás moudře vedl svou zkušeností a učil nás, jak s tímto nástrojem zacházet, jsem s radostí objevila jemnost hypnózy a zároveň její sílu. Bylo to přesně ono, co jsem hledala pro sebe, své blízké i pro své klienty. Jsem na začátku a moc se těším na každou další zkušenost a nikdy nekončící poznávání.

Vojto, děkuji. Iveta

----------------------------------------------------------------------------

13.10.2010 Ohlas kurz hypnózy

Rád bych  vyjádřil své poděkování za kurz hypnózy, které jsem účastnil na jaře. Chci vyjádřit opravdové uznání nad kvalitou tohoto kurzu, který byl velice bohatý na teoretické informace, ale samozřejmě i po praktické stránce – ukázky různých postupů a jejich procvičování. Před absolvováním kurzu u Vojtěcha jsem u jiné lektorky absolvoval roční kurz Ericksonovské hypnózy a tak se nabízí srovnání: Je to nesrovnatelné :-) Jednak za 3 víkendy jsem se dozvěděl mnohonásobně víc než jinde za celý rok a hlavně z Vojtěcha prostě sálá profesionalita každým coulem, že má znalosti a zkušenosti, ale hlavně jde znát velké zaujetí. Byl jsem sice vybaven opravdu množstvím informací, postupů, praktických rad, ze kterých jsem si postupně vybral a vybírám ty, které mi nejvíce sedí, ale i kdybych většinu zapomněl nebo nevyužil, tak to nejcennější jsem si odnesl – a to je láska k této velmi fascinující metodě a zájem s ní pracovat, zkoumat, objevovat a dozvídat se nové informace.

A k otázce návrhu na zlepšení: Tak to vím přesně. Domluvit tomu Vietnamskému obchodníkovi, aby ve svém podloudném krámku opět zavedl nedělní otevírací dobu jako ze začátku, tj. od 8 hod. (vysv.: krámek se nachází nedaleko místa konání kurzu)
Jsem s pozdravem
Aleš

----------------------------------------------------------------------------

5.5.2010 Ohlas na seminář Umění milovat

Asi to bude znít  jako fráze, ale po víkendu kurzu Umění milovat se po dlouhých létech trápení a prožívané bolesti v milování (nebo lépe řečeno ničení sebe a svého manžela) jsem zažila neuvěřitelnou blízkost v partnerství a radost z milování a hlavně těšení se na sebe. Prostě si partnerství s radosti vychutnávám.
Ještě jednou moc a moc děkuji.
Byly a jsou to zážitky k nezaplacení. 

Zdenka

----------------------------------------------------------------------------

4.5.2010 Ohlas na seminář Umění milovat

Po semináři, který byl zaměřen na sexualitu a tvořivost, se cítím uvolněně , v pohodě, mnohem citlivější a vnímavější. A začínám se pomalu měnit. Jsem nabitá energií a můj problém se nezdá až tak veliký, jak se mi zdál před tím. I kolegyně v práci si všimly, že jsem jiná než před seminářem a byly zvědavé, co se tam dělo, že mě to tak změnilo.

Jsem velice nekomunikativní a uzavřený človíček, který má problém s navazováním kontaktů, hlavně s muži, najednou hned další den po semináři se mi stalo, že jsem se na ulici seznámila s mužem a ozval se mi bývalý přítel (který před
několika měsící ukončil veškerý kontakt se mnou.). Najednou mám pocit, že jak jsem uvolnila nějaké bloky v sexualitě a tvořivosti, tak je najednou nějaký velký zájem mužů o moji osobu. A jsem trošku z toho nesvá.

Takže potrženo a sečteno: děkuji Vám všem (třem) za nádherný zážitkový víkend, který mi postupně mění můj osobní život. A těším se na další Vaše zážitkové semináře. 

Simona 

----------------------------------------------------------------------------

10.4.2010 Zkušenost s konzultacemi a semináři V.Lusta

Když jste s ním na semináři, tak z vás pomalu rve kůži, slzy vám tečou horem dolem a vy jste mu za to ještě vděční. Když k němu přijdete na soukromou terapii, pracuje s vámi v rukavičkách, ale jakmile se mu dostanete do spárů, to by bylo, aby z vás neudělal VÁS. Je to ten nejtvrdší, ale nejúžasnější učitel, jakého jsem do svých čtyřiceti osmi let poznala. Pardón živote,na prvním místě jsi Ty.
     Několik let jsem se snažila vyhrabávat z něčeho, čemu se běžně říká sračky, v těch malých krůčcích jsem poznávala svou změnu a já jásala. Před dvěma a půl lety jsem se dostala k Vojtovi a tam jsem zjistila, jak velký to byl omyl. Mé já bylo někde totálně ztracené a já si musela zvykat a přijímat svou negativitu, která pomalu kousek po kousku vylézala. Po čase mi Vojta dal přičuchnout i k tomu kladnému, ale jen tak trošičku, abych si nemyslela, že mám vyhráno. I když si člověk musí vším projít sám bez Vojtového držení za ručičku, udělal za mě neskutečný kus práce a já mu za to z celého srdce děkuji.
    Vy, kdo chcete jít po své cestě Domů, máte možnost využít jeho velkých schopností a já vám k tomu mohu jen popřát hodně zdaru, protože když jdete, je to neskutečně krásný pocit.

S láskou Eva Jodasová

----------------------------------------------------------------------------

6.4.2010 Zkušenost s konzultacemi a semináři V.Lusta

Dovoluji si napsat zkušenosti z osobní konzultace a konstelací vedených Vojtěchem Lustem. 

K p.Lustovi jsem začala chodit na soukromé konzultace na doporučení přítelkyně, maje zásadní problémy s dcerami a sama se sebou v konkrétních polohách.

První hodina byla „léčba šokem“.

Vzhledem k jeho způsobu práce  - syrové a pregnantní pojmenování problému  a naprosto brilantní podchycení stavu klienta – jsem se rozhodla pokračovat v konzultačních hodinách dál.

Vojtěch byl první člověk v mém životě, který dokázal dění a stavy  pojmenovat, bez hodnocení a posuzování mě samotné.

Přihlásila jsem se na hodiny konstelací, které byly vedeny ve tříhodinovém bloku, na  různá témata.

V rámci změn a událostí jsem se rozhodla „zvýšit“ intenzitu práce na sobě, a byla jsem dvakrát  na dvoudenním semináři konstelací – leden a březen 2010, kurzu, kde jsou všichni účastníci v úzkém kontaktu po dva dny navzájem.

Konkrétně mohu říci, s odstupem dvou let , že začátky byly pro mě velmi  těžké a někdy jsem měla pocit, že Vojtěchovi  na mě, jako na klientce a na vyřešení mých černých můr, záleželo  více, než mě samotné….

Zážitky z konzultačních hodin a konstelací byly velmi silné a bolavé, mé prožitky v souvislosti s konkrétními událostmi  jsou   vždy posléze  promítnuté do reálného života – začínám pomalu  rozumět sama sobě, vnímám srdcem i rozumem své dcery,  sleduji vlastní zasunuté potřeby, odkrývám  vžitá a mnohdy nesmyslná dogmata „nasbíraná“ za můj život od  rodičů, partnerů z okolí…...Uvědomuji si logické souvislosti, černobílou linku výchovy, sdělení, příkazů a náhledů rodičů, událostí a stavů, strachů a oklešťujících obav, které jsem měla zažité a  despoticky předávala dál dcerám……bez pocitu radosti z vlastního bytí.

Neumím a ani nechci popisovat princip konstelací, jen mohu doporučit, aby tuto zkušenost kdokoliv udělal.

Vím jistě, že jsem přišla se zdánlivě neřešitelným problémem, ale odcházela jsem s přesvědčením , že jsem „odloupla“ jednu slupku z pomyslné hlávky zelí a je tam další a další….a že  volněji a radostněji dýchám. A tím volněji a radostněji dýchají a žijí mé dcery. Že je mohu podporovat, sledovat a pomáhat jim….že mohu otevřít své oči a vidět věci tak, jak jsou.

Konstelace s Vojtěchem jsou nesnadnou , ale účinnou cestou k pojmenování situací, stavů,emocí ale i rozumu…

Jsou podložené  pečlivou Vojtěchovou přípravou, pochopitelným výkladem  a následně „hrou“ všech zúčastněných….Punc prožitků tomu dodává zvláštní blízkost a propojení všech účastníků. 

Není to glorifikace „pana Vojtěcha  Vedoucího“, je to dialog mysli, zážitků i tvarů, jednotlivostí a pocitů……

Nezáleží na věku ani na vzdělání.

Nám, frekventantům, Vojtěch ukázal, že je možné žít s pocitem vlastní důstojnosti, že nejde o tupé napravování chyb….ale o žítí s vlastními chybami i rozhodnutími….bez pocitu ztráty sebe sama.

Děkuji všem. 

Mariana

----------------------------------------------------------------------------

30.3.2010 Ohlas na seminář Být sám sebou

Tenhle víkend byl jeden z nejzajímavějších, jaký jsem kdy zažil. Dal mi mnohem víc než ten minulý, i když se mi zdá, že spousta věcí šla kolem mne a v porovnání s některými ostatními jsem ho zcela nevyužil. 
Jako bych přijel na víkend s partou dobrých známých, které znám už velmi dlouho. A to jsem je viděl podruhé v životě.
Vůbec se mi nechtělo domů. Celou cestu jsem jel asi 50-60 km/h, přidával jsem stále další okliky a opradu moc se mi chtělo se vrátit. A bylo mi smutno, ale tak nějak krásně. Dorazil jsem až v 19 hod, tak si to dokážeš představit, jak moc se mi chtělo ten pocit udržet.
Čekal jsem, jak se seminář projeví v mém vztahu k okolí. Zatím pozoruji, že se víc vztekám, ale i víc mazlím. Dávám najevo, co mi vadí, ale i co mi dělá radost.
Jsem přímější, skoro co na srdci to na jazyku. Nechci už jen dělat všechno, co chce někdo jiný, abych byl s každým zadobře. (tak to dělá máma)
Cítím se lehce a plný energie, tak doufám a čekám, že mi to vydrží.

Michal

----------------------------------------------------------------------------

29.3.2010 Ohlas na seminář Být sám sebou

Víkend byl náročný, ale ulevilo se mi, hlavně v oblasti pánve. 

Když jsem přijela na seminář "Být sám sebou" byla jsem tam poprvé a lidičky jsem neznala. Jsem človíček, který je uzavřený a bojí se lidí a má strach, že by mu ublížili. Po prvním večeru jsem chtěla seminář opustit, protože mě seply zase programy, které jsem zažívala jako malá  - opuštěnost a nezájem. Ale po vysvětlení, že si máme užít Ty pocity, že je to naprosto v pořádku zažít tu bolest (nebát se vyjádřit tu bezmoc, s tím spojený pláč, kdy člověk se úplně roztřese  a pocítí nejistotu, malost, bezbrannost a  i agresi a vyjádří ji třeba řvaním nebo boucháním do polštáře) a tím pádem ji propustí. Tak najednou člověk zažije pocit klidu a míru. Opravdu platí, že po nahromaděné energii a akci, kterou vykoná nastává uvolnění, oddych a klid. A tím pádem člověk zažívá přítomný okamžik a pocit klidu a míru, kde neexistuje žádná minulost, ale ani budoucnost.

Ale vraťme se k tomu semináři "Být sám sebou", když jsem vše připustila, že si to mohu dovolit, že je to naprosto v pořádku, prožila a  uvědomila si svoje pocity, a co se ve mně děje, a nikdo mě přitom nehodnotí podle toho a lidi kolem jsou rádi, že to mohu prožívat, tak najednou nastalo otevření, spojení, propojení a splynutí s ostatními a já odjížděla ze semináře, že ty lidičky znám hodně dlouho a jsou to mí dobří přátelé, kterým můžu důvěřovat. Je to fakt skvělé.

Simona

----------------------------------------------------------------------------

28.3.2010 Ohlas na 1. víkend z kurzu Hypnózy I. 

Před týdnem jsem skončil první sezení kurzu hypnozy. Vůbec jsem nečekal, jaký to bude mít u mne tak velký pozitivní ohlas. Spíš jsem to bral, jako když jsem viděl kdysi na dovolené, jak černoch balil doutník. Celý následující rok jsem sháněl semínka, pěstoval tabák, fermentoval a balil. Jen pro to, abych si dokázal, že na to mám taky ubalit doutník. Ubalil jsem si doutník a je to pryč. To jsem počítal i s hypnouzou. Dovím se, co nevím a tím to padlo. Sám nechápu, co se to se mnou děje, ale vyřešila se mi věc, kterou jsem ani nepovažoval za problém. Prostě jsem si říkal, takový jsem. A je to pryč.

A za další: Před půl rokem jsem zkoušel přes víkend přestat kouřit. A po víkendu v pondělí, jsem skončil u svoji pani doktorky. A to jsem nekouřil od soboty. Strašný motání hlavy, rozhozený tlak, prostě apsťák jak hrom. Před týdnem v neděli jsem ještě kouřil. Než jsem došel z motelu do bytu, kde nás Vojta školí, tak jsem vykouřil tři cigarety /asi za půl hodiny/. V pondělí jsem použil jednu techniku, kterou jsem se na kurzu naučil a od pondělí 11 – ti hodin nekouřím. Jsem z toho dost vykulený, jak to šlo lehko skončit. Připadá mi to, jak kdybych odhodil starý nepotřebný lístek na vlak. Žádný absťák, nic. Prostě pohoda.

Jen mne mrzí, že jsem nějak neposlouchal při výkladu téma: pozorování očí. Nějak to šlo mimo mne. Jsem si říkal. To nebudeš používat, to se učit nemusíš. Teď jsem na tom tak, že chci vědět co nejvíc. Něco mne nakoplo a je to super. Když si vezmu, že jsem na kurz šel ve stresu co bude, tak se to opravdu nedá ani popsat. To se musí prostě prožít. Už se moc těším na další sezení. Mějte se všichni hezky.

Vlasťa

----------------------------------------------------------------------------

1.2.2010 Absolvent kurzu Hypnózy I. 

Kurz jsem sám absolvoval, takže ho můžu doporučit všem, kteří chtějí získat úvod do historie, teorie i praxe (nejen) ericksonovské hypnózy. V průběhu kurzu každý vyzkouší mnoho technik ať již v roli hypnotizéra, hypnotizovaného nebo pozorovatele. Užitečné i pro ty, kteří prošli výcvikem NLP a chtějí se na tento přístup podívat z jiného úhlu pohledu. Je to užitečné i pro všechny konsteláře, protože v konstelacích se s transem více či méně také pracuje, takže to pomáhá pochopit co se děje v kontextu. No a užitečné je to vlastně pro všechny pomáhající profese, protože některé jednoduché techniky se dají využít v mnoha různých situacích.

Petr

----------------------------------------------------------------------------

21.1.2010 Hypnóza - splněný sen

Proniknout do tajů lidské duše, energií, hypnózy – o tom jsem snila už od dětství. Tak jsem se ve svých 44 letech přihlásila na hypnózu k Ing. Lustovi. Splnila jsem si sen. Kurz byl opravdu naučný, teorie se prolínala s praxí a my poslouchali, sledovali, trénovali a měli jsme i možnost pracovat sami na sobě, vyhledat své hluboko uložené problémy. Řešili jsme zdánlivě neřešitelné, nakonec však vyřešitelné situace. Pronikli jsme hlouběji do své mysli. Přišly chvíle při trénování vzájemných terapií, kdy se ukázala ukrytá pravda. A někdy byla tvrdá. Hlavně přiznání sám sobě. Ale to přiznání je nejdůležitější a uzdravující. Jsem na začátku.
Pokračuji dalším kurzem. Jsem za tuto příležitost a možnost vděčná. 
Děkuji za směr cesty, za otevřené srdce a oči, za to, že jsem Vás všechny poznala. 
Přínosné, poutavé, inspirující, vtipné i mrazivé, zkrátka BEZVA.
Iva 

----------------------------------------------------------------------------

14.1.2010 Absolvent kurzu Hypnózy I. 

Kurz hypnózy mi dal vela, jednak z hladiska hypnózy, kde som sa toho vela naucil, co mozem dalej rozvíjat, ale hlavne vela mi to dalo aj do mojho osobného a súkromného zivota.

S pozdravom Julius 

----------------------------------------------------------------------------

06.10.2009 - Myom zmizel po KONSTELACI

Před 2 měsíci mi zjistili na gynekologii myom, doporučili mi jít co 
nejrychleji na zákrok. Byla jsem dost zděšená, takže jsem využila 
nejbližší konstelace u Vojtěcha Lusta a postavila jsem si to. Konstelace 
byly hodně intenzivní a pro mně odkryly nečekané negativní pocity - něco, co jsem vůbec nečekala. Pracovalo na tom celé moje tělo a i psychika.
Nicméně dnes (nechala jsem tomu trochu času) jsem byla na předoperačním vyšetření a myom zmizel. Lékaři ho nemohli najít.
Myslím, že nemusím nic víc dodávat.


Zdraví Jana/40let

----------------------------------------------------------------------------

27.-29.03.2009 - účastnice semináře ŠŤASTNÁ RODINA - Benice hřebčín FAVORY 2009

omlouvam se, ze mi to trvalo dele, chtela jsem neco napsat, ale mela jsem v umyslu si dat trosku casovy odstup, aby to nevyznelo jako reklama na Kosmodisk . Stejne to tak trosku bude . Od doby, co jsem se vratila, se citim tak dobre, jako uz jsem to nekolik let nepoznala. Jsem mnohem vyrovnanejsi, mam vic energie, neresim blbosti, vic se smeju. Citim se byt tak jako "z jednoho kusu", nevim, jak to lepe popsat, ale je to hezky a uzivam si to. A je moc fajn i to, ze vidim, jak to moje okoli kladne prijima. Mereno na hodiny min pracuju, ale kupodivu mi to jde nejak lip od ruky a vicemene stiham. Neverila bych, ze jeden vikend muze tolik veci zmenit. Je to pro mne prvni krok, nemam vsechno vyresene, ale je pro mne hodne dulezite vedomi, ze je mozne se prestat bezvysledne placat na miste a je mozne nekam se posunout. Velke diky Vojtěchovi za to, jak to ma v hlave srovnane a jak sve znalosti a zkusenosti dovede predavat a zaroven nas vest a vse davkovat tak, aby to s clovekem "neslehlo". Nikdy nezapomenu ani na vsechny lidicky, se kterymi jsme toho o vikendu tolik spolecne prozili a procitili, doufam, ze se aspon s nekterymi z nich jeste potkam.

Tak jeste jednou moc dekuju Dana

----------------------------------------------------------------------------

01.10.2008 - účastnice semináře ŽENY a MUŽI věčný konflikt nebo dokonalá jednota - Vidžín 2008

Byla jsem na mnoho podobných akcích. Jela jsem už tam s velmi smíšenými pocity, protože jsem v té době prožívala už pár dní velmi hluboké depresivní stavy. Nechtěla jsem si připustit, že bych s tím sama mohla něco dělat. Bylo to jako bych se tam první večer vůbec nehodila. Všichni jakoby se znali a já jsme byla mimo... Prostředí a lidičky okolo mi pak ale paradoxně velmi pomáhali. Ze začátku jsem jen poslouchala jejich postřehy a názory a vnímala prožitky, spojené s konstelacemi, které z toho všeho většinou vyplývaly. Pak začala i práce na mojí potřebě. Nechtěla jsem tam už jen být. Chtěla jsem si vzít, pro co jsem si přijela. Chtěla jsem se změnit. Změnit můj přístup k životu, ke svým synům, bývalému partnerovi a taky k sexualitě jako takové. NEbylo to zrovna podáváno na Zlatém podnose.. A bylo to tak dobře. Vojta mi vedl přesně a dokonale k vytouženému cíly. A nebylo zbytí. CHceš, tak dělej maximum, nebo už nemusíš, ale budeš žít tak jako dosud.. No, to byla velká slova a nebylo jak je minout. Měla jsem strach, že to nemůžu zvládnout. Měla jsem chuť se stále hádat a mít pravdu.. Protože já to přece musím vědět nejlíp.. ale musela jsem si přiznat, že chci všechno změnit hned.Vojta mi postupně ukazoval moje bludy a napravoval, co jsem pokazila. Víkend minul. Atmosféra mezi námi všemi byla najednou tak kouzelná, že se nám vůbec nechtělo domů. CHtěla jsem tam zůstat a užívat si pochopení a nádherné opojení, které jsem po tom všem prožívala.... ONo, přiznat si, že jste ještě dítě, přesto, že už máte svoje dvě vlastní děti a přijmout za ně zodpovědnost, chtělo notnou dávku odvahy. POhohl mě Vojta i kolektiv lidiček, co tam byli se mnou. Nezapomenu na žádnou konstelaci, ani slova, která tam byla pro mě vyřčená.Na žádného človíčka, který tam byl. Měla jsem je všechny tak moc ráda. Doufám, že je brzo uvidím. ... Dorazila jsem domů a moje máma mi sama začala pomáhat s věcmi, které nikdy nedělala. Já jsem něžnější a chápavější ke svým synům a konečně mám radost, že je opravdu mám. Nehádám se s lidmi jako jsem já a neřeším s nimi problémy, rovnou jim doporučím už ověřené. Co? Přece seminář, nebo Vojtu samotného. Mě pomohl, Vám taky pomůže. Jen musíte opravdově chtít. Ráda se zas s tebou vydám hlouběji do své duše a srdce. Je to bolestivá a tajuplná cesta, ale stojí to za to. Díky Vojto.

Hanka z Plzně

----------------------------------------------------------------------------

03.03.2008 - účastnice semináře DOVOLÍTE SI BÝT ŽENOU - Bratislava - centrum Zanna

Seminar mal ukazat co je zenska a co muzska energia, co su jinove a co jangove kvality, nakolko sme ako zeny zenske. Cele sa to mohlo zdat ako zabava napr. otazky typu: Preco sa zeny chcu pekne obliekat? Aky je tvoj najoblubenejsi film?Tri knihy z detstva, ktore si citala opakovane, alebo sa ti pacili... Na prvy dojem trivialne otazky, ktore nam ukazali nase strachy, neistoty, iluzie v oblasti partnerstva, sexuality, materstva. Sucastou boli jednoduche cvicenia, ktore mali pomoct odhalit a uvidiet pravdu o nas samych a o nasich rodicoch. Take jednoduhe vety typu SI PRESNE TAKA ISTA AKO TVOJA MATKA, sa stretli s neuveritelnym odporom zucastnenych a ochota prijat tento fakt prisla az potom, ked sme zistili, ze inak to byt ani nemoze, a ak toto chceme zmenit da sa to az potom, ked to prijmeme na 100%. Ano, zdalo sa to take nevinne a v pohode, no zmena prisla v priebehu nasledujucich PAR dni v podobe uvedomenia si pravdy vo vztahu matka-dcera-jej deti. A BOLELO TO PRISERNE. Teraz ma napada, ze je to ako hra so zapalkami. Na zaciatku ta tesi to svetlo, ktore ti ohen dava, ale neohrozuje ta. A potom, ani nevies ako k tomu dojde, horiiii. Hori to stare, aby uvolnilo miesto novemu a funkcnemu. To co Vojtech Lust prinasa na seminare casto nie je prijemne a ani lahke. Ide pod kozu a casto este hlbsie. Nedovoli uhybat, nedava, to co by sme chceli, ale to, co potrebujeme. HOLU PRAVDU. Vrelo doporucujem kazdemu, kto chce naozaj seriozne na sebe pracovat, byt k sebe uprimny a prijat urcite riziko, ktore zmena prinesie. Srdecna vdaka Lenka z Bratislavy

----------------------------------------------------------------------------

09.02.2008 - účastnice semináře Konstelace s prvky šamanisnu - Bratislava - centrum Zanna

Zúčastnila som sa Vojtechovho seminára, išla som na seminár so zmiešanými pocitmi, odchádzala som plná dojmov. Som presvedčená, že rodinné konštalácie sú skvelá metóda, ako nájdeme sami seba, svoje miesto. Vojtech počas seminára pristupoval k jednotlivým účastníkom veľmi vnímavo, pamätal si čo kto povedal a ďalej na tieto informácie nadväzoval. Rozostavenia išli v náväznosti za sebou, koho čo napadlo to sme riešili, atmosféra bola veľmi tvorivá a pulzujúca. Nebral si pred ústa servítku v dobrom slova zmysle a z toho titulu si každý mohol do ďalších dní so sebou zobrať veľa užitočného, ale samozrejme len ak chcel... Páčilo sa mi, že pri tom ako ľudia rozprávali o oblasti, ktorá ich trápi, tak povedali len toľko koľko povedať chceli a keď sa robilo rozostavenie a Vojtech videl, že účastník pochopil čo mal, tak rozostavenie ukončil, veľa používal svoju intuíciu čo bolo pre mňa nové a veľmi zaujímavé! Som veľmi rada, že Vojtech začal mať semináre aj na Slovensku a som mala možnosť sa osobne seminára s ním zúčastniť.

Jana

----------------------------------------------------------------------------

27.01.2008 - účastnice semináře Konstelace s prvky šamanisnu - Bratislava - centrum Zanna

Aky bol Vojtech/ake to bolo s Vojtechom? (na seminari v bratislavskom centre rozvoja osobnosti - Zanna, 27.1.08, rodinné konstelácie s prvkami samanizmu) PRAVDIVE. Uz som ani necakala, ze sa vobec stretneme, nakolko mnou este den predtym lomcovala zimnica. Ale ako to tak byva - nahody sa v zivote nedeju a co sa ma to sa pritiahne, moje telo sa na ten jeden den uplne uvolnilo a na chvilu uzdravilo, akoby vedelo co to pren (pre mna) bude znamenat. Isla som bez ocakavani. Osem jedinecnych zien a on. Prisiel na prvy pohlad nenapadny clovek s iskrou v ociach, ktory nas vsetky oscanoval jednym pohladom. Tento isty clovek -Vojtech nam bol potom po zbytok dna sprievodcom nasich odvratenych tvari (toho co sme vedeli, ale potrebovali pomenovat, toho co sme nevedeli a potrebovali poznat, to co sme si nepripustali a potrebovali precitit z "druhej strany") a cely cas nas burcoval. Bol sebaisty, citila som, ze to co rozprava precituje a vie kam to chce posuvat. Obcas mi prisiel ako ten maly "diablik" sediaci na mojom pravom ramene a podpichujuci "rekni, rekni, rekni........" Vytahoval nase slabe miesta, miesil ich s bolestami, vycitkami, pokorou, slzami ...kazda sme si tym mali moznost prejst, velmi prirodzene a spontanne "jako by se nechumelilo" - u mna vsak maly orkan. Pomenovanie a pochopenie. Co dialej? Ukaze vesmír, cas to pohne aj v nas. Mozno som uz zazila podobne pocity, vela veci ma ani neprekvapilo, co vsak ano, je fakt - cim sa Vojtech lisi od inych ktorych som stretla: Ma silu a vieru v to co robi. Rozprava zrozumitelnou recou. Ma nadhlad a vtip. Je si toho vedomy. Pozna hranicu. Nieje manipulovatelny. Takto to citim.Preto je to s nim skvele. Vojtech, napriek tomu,ze som este neurobila uplne krok k Tebe, dakujem. Si inspiracia.

Dovidenia coskoro Zuzka B.

----------------------------------------------------------------------------

01.10.2007 - účastnice semináře Dovolíte si být ženou

Cítím se dostatečně uzemněně a přitom uvolněně a nemám strach, patřím sem, vnímám sama sebe líp, žádný chaos. Po semináři mi bylo hodně svobodně, zarezonovala probíraná témata. V pátek mě bolela hlava jako snad nikdy,přes den jsem spala asi 4 hodiny. Něco se ve mně přestavuje, jsem na to zvědavá. Vypadá to, že vnímám některé nové souvislosti. Občas výkyv v náladě, ale ne propady. Nevím, jestli si dovoluju být ŽENOU , ale cítím se dobře.Uvědomila jsem si , že nemusím být takovou ženou jako moje máma ani takovou, jako byla moje macecha .To jsou pro mě dva extrémy. A ještě , že chci víc objevit a přijmout svůj potenciál . Pro sebe i pro moje dvě dcery. Svou sílu si přeju užít v dobrém pro rozpuštění bloků žen v našem rodě. Ostýchám se to takhle hodit na papír a poslat, ale což.

Iva